PARTIZAN SLAVIO PROTIV TOFASA (FOTO)

0

Crno beli su u prvom meču pred domaćom publikom u novoj sezoni savladali ekipu iz Burse rezultatom 93:80. Parni valjak je u okviru drugog kola 7days Eurocup-a u Štark areni pred oko 10.000 gledalaca prikazao dva različita izdanja.

partizan-tofas-košarka-sport

Domaći su stegnuto ušli u meč i pustili rivala da prilično lako stekne prednost koja je na momente iznosila i do 14 poena. U nekoliko navrata Partizan je uspeo da istopi prednost rivala koji je na sve nalete imao odgovor i nije dozvolio domaćinu da uhvati potpuni priključak.  Ipak pred sam kraj prvog poluvremena Partizan se probudio i na krilima Radeta Zagorca nagovestio preokret prišavši na -4, sa koliko se otišlo na pauzu.

Crno beli su dobar završetak prve polovine utakmice nadogradili dobro otvorenom trećom četvrtinom i preokrenuli rezultat trojkom Jaramaza. Turski tim se ipak dobro držao i u poslednji kvartal se ušlo izjednačeno.

Reklo bi se da su veća energija i duža klupa doneli prevagu crno belima koji su pametno odigrali poslednji period. Na radost domaćih navijača koji su takođe bili bitan faktor, mec je završen sa +13 u korist Partizana. U domaćem timu definitvno meč viner je Zagorac sa 26 poena i kapiten Veličković koji je ubacio 15 poena. Kod gostiju su se istakli Williams sa 18 poena, kao i Phillip i White sa po 16 .

Partizan je trenutno prvi na tabeli sa skorom 2-0, Tofas ima po jednu pobedu i poraz iz prva dva kola. Ostali mecevi grupe B, igraju se sutra u kojima se sastaju Lokomotiva i Venecija, kao i Limoz i Ritas .

Crno beli naredni meč igraju narednog utorka u Viljnusu protiv Ritas .

Autor: Filip Marić

POGLEDAJ JOŠ: SPORT