U tekstu za irski Independent pod naslovom Srbija – Izvan crvenih krovova novinarka Elenor Gogin prenosi svoje pozitivne utiske o prvoj poseti Beogradu, navodeći da je to predivan grad, sa divnim ljudima. Dodaje da nikada ranije nije bila u Srbiji i da je na geografiji naučila da je Beograd prestonica Jugoslavije, da bi kasnije postao prestonica Srbije.
Piše da je Beograd grad u kome se osećate udobno veoma brzo, ljudi su prijateljski nastrojeni, većina govori perfektno engleski i lako se snalazite po njemu.
Prvi od mnogo predivnih restorana u kojima je bila bio je u Ulici kralja Petra, gde je probala različite šunke i sireve i pite sa sirom i spanaćem, zatim goveđe medaljone u sosu od pečuraka i koh i sve to zaliveno lokalnim vinom. Hrana je uvek dominantna za Goginovu pa tako hvali i druge specijalitete koje je probala u glavnom gradu Srbije.
[ditty_news_ticker id=“36340″]
Šetnja po ulicama noću je uživanje, puni su barovi i kafei, sa otvorenim baštama i oseća se boemski duh, navodi Goginova, a piše i o lepim zgradama i izdvaja Hram Svetog Save, jednu od najvećih pravoslavnih crkava na svetu.
Ona navodi da je planina Avala područje velike prirodne lepote, delovi oko Save i Dunava mesta velike aktivnosti, a preporučuje posetu Narodnom muzeju i Muzeju savremenih umetnosti, zatim posetu Zemunu, Kalemegdanu, crkvi Svete Petke.

Istakla je da se na 80 kilometara od Beograda nalazi Novi Sad, koji će biti evropska prestonica kulture 2021. i u kome se održava muzički festival Exit. Beograd i Novi Sad su sjajni gradovi i lako je posetiti oba, jer su na sat vremena udaljenosti. Preporučuje posetu zbog predivne hrane, sjajnog vina, razumne cene i ljubaznih ljudi.
Pročitajte i: BEOGRAD JE LJUBAV: ŠTA JE BEOGRAD?
Izvor: Tanjug, B92
POGLEDAJ JOŠ: KULTURA I ZABAVA