BEOVIZIJA 2020 – U UŽEM IZBORU 24 PESME

0

BEOVIZIJA 2020 – RTS je saopštio da su izabrane 24 kompozicije koje će učestvovati i takmičiti se na Beoviziji 2020 koja će se održati krajem februara. Pobednička kompozicija predstavljaće Srbiju na Pesmi Evroviziji 2020.

Selekciona komisija koju su činili muzički urednici RTS-a preslušala je pristigle numere 90 prijavljenih učesnika, a izabrane su sledeće kompozicije:

1. Igor Simić – Ples za rastanak
muzika: Daniel Kajmakoski, Matej Đajkovski, Vladimir Danilović
tekst: Vladimir Danilović

2. Sanja Bogosavljević – Ne puštam
muzika: Sanja Bogosavljević
tekst: Kristina Kovač

3. Rocher etno bend – Samo ti umeš to
muzika: Rastko Aksentijević
tekst: Rastko Aksentijević

4. Neda Ukraden – Bomba
muzika: Dušan Bačić, Dejan Nikolić
tekst: Dušan Bačić

5. Marko Marković – Kolači
muzika: Vladimir Graić, Marko Marković
tekst: Nemanja Filipović, Leontina Vukomanović

6. EJO – Trag
muzika: Stevan Milijanović
tekst: Stevan Milijanović

7. Karizma – Ona me zna
muzika: Dušan Janićijević, Dejan Jelisavčić
tekst: Dejan Jelisavčić

8. Andrija Jo – Uvek
muzika: Jimmy Jansson, Palle Hammarlund
tekst: Laurel Barker

9. Naiva – Baš baš
muzika: Žika Zana
tekst: Jelena Zana

10. Bojana Mašković – Kao muzika
muzika: Goran Kovačić
tekst: Bojana Mašković

11. Ivana Jordan – Vila
muzika: Ivana Jordan
tekst: Ivana Jordan

12. Bane Mojićević – Svet sa Prokletija
muzika: Mirko Šenkovski Geronimo
tekst: Mirko Šenkovski Geronimo

13. Ivan Kurtić ft. Geapsy Train – Sabajle
muzika: Nikola Burovac
tekst: Miloš Roganović

14. Hurricane – Hasta la Vista
muzika: Nemanja Antonić
tekst: Sanja Vučić

15. Milan Bujaković ft. Olivera Popović – Niti
muzika: Petar Pupić
tekst: Petar Pupić, Milan Bjelica, Luka Racić

16. Nenad Ćeranić – Veruj u sebe
muzika: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić
tekst: Alek Aleksov, Nenad Ćeranić

17. Bora Dugić i Balkubano – Svadba velika
muzika: Nikola Burovac, Danijel Đurić
tekst: Nikola Burovac, Danijel Đurić

18. Ana Milenković – Tajna
muzika: Dušan Bačić
tekst: Dušan Bačić

19. Srđan Lazić – Duša i telo
muzika: Srđan Lazić
tekst: Srđan Lazić, Dejan Ivanović

20. Lazar Živanović – Puklo je nebo
muzika: Michael James Day
tekst: Adis Eminić

21. Milica Mišić – Kiša
muzika: Sashka Janx
tekst: Sashka Janx

22. Thea Devy – Sudnji dan
Muzika: Pele Loriano, Beth Morris, Dom Scott
Tekst: Petar Spirić, Aleksandra Lazarević Spirić

23. Biljana Đurđević – Raj
muzika: Tina Amvon
tekst: Tina Amvon

24. Aleksa Vučković – Samo mi kaži
muzika: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković
tekst: Dimitrije Borčanin, Aleksa Vučković

U dva polufinala i velikom finalu tamičiće se ove numere krajem februara 2020. godine.

POGLEDAJ JOŠ: KULTURA I ZABAVA


Podelite ovo sa prijateljima

Ostavite komentar